Úton önmagunkhoz

"A nyilvánvaló dolgok legtöbbször rejtve maradnak előttünk. Annyira a szemünk előtt vannak, hogy egyszerűen nem vesszük észre őket." Thomas Schafer

Apák és kishercegnők

2015. november 30. 16:56 - ildiko.szabo

Gyakorló édesanyaként erősen foglalkoztat a gyermekeink életére, szülőként gyakorolt hatásunk. Hiszen rendkívül meghatározóak azok a minták, amiket tovább visznek gyermekeink.

Ebben a bejegyzésben, az apa-lánya kapcsolat területén szeretnék egy kicsit kalandozni.

Talán éppen saját és lányom női mivolta miatt foglalkoztat ez a téma.

Mit hordoz magában az apa-lánya kapcsolat minősége a születés pillanatától? Hogyan alakítja az életutat? Hercegnő vagy Hamupipőke szerepre jelöli-e a kislányt?

Összességében véve nagy jelentőséggel bír szüleink elfogadása, tisztelete. Amennyiben ez nincs jelen életünkben, blokkolja energiáinkat.

Általában elmondhatjuk, hogy az apához fűződő kapcsolatunk a munkánkban elért eredményeinket nagymértékben befolyásolja. Az apával való kapcsolatunk rányomja bélyegét a pályánkon elért eredményeinkre, a pénzhez való viszonyunkra. Fontos tehát a stabilitást meglelni!

A kislányok, későbbi felnőtt nők életében óriási jelentősége van az apa szerepének. Egy egészséges apa-lánya kapcsolatban alakulhat ki egy önmagát elfogadó, két lábbal a földön álló nő! Hiszen az apa az első férfi életünkben. Az Ő visszajelzései formálnak, alakítanak bennünket. És nem csak bennünket, hanem későbbi párkapcsolatainkat is megalapozza ez a viszony. Itt dől el, hogy milyennek látjuk magunkat, ha tükörbe nézünk.

Hajlamosak vagyunk az elraktározott történések, a megélt apakép hatására édesapánkhoz nagyon is hasonló személyiségű partnerhez kötni életünket.

Ezért fordulhat elő, hogy sokszor a rossz gyermekkori tapasztalatokat megélt kislányok – annak ellenére, hogy tudatosan tudják, nem lenne szabad – párválasztásuk során az édesapjuk tulajdonságait felvonultató pár mellett kötnek ki.Teszik ezt azért, mert a kislányként megélt viselkedésmintát és minden velejáróját ismerik. Gondolok itt elsősorban az agresszív apa kislányára, aki kiszolgáltatottá válik a párkapcsolatában. Sokszor verbális és fizikai erőszakot kell megélnie nap, mint nap. Vagy például az alkoholizmus is ilyen nehéz csomag, melyet felnőtt korában mégis sok nő újra a vállára vesz egy partner személyében.

És mit tehet az a kislány, aki nem apu kis hercegnője volt gyermekkorában? Aki tele van rossz megtapasztalásokkal… Fel kell oldania ezeket a konfliktusokat. A lélek nem felejt, de átírhatóak ezek az események. Van rá mód, hogy ne terheljék életünket, ne váljanak sorsszerűvé a gyermekkorunk megélései.

Óriási munka ez, de mindenkinek joga van egy egészséges, lelki békével megáldott élethez. Ha sikerül feloldanunk negatív élményeinket, akkor már utódainkat sem fogjuk terhelni velük.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://szildi.blog.hu/api/trackback/id/tr798127612

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása