Vajon mi különbözteti meg a két embertípust? Mitől függ, hogy kinek hogyan alakul az élete? Mennyire tudatos a két életút közti különbség és mennyire adott?
A minap kezembe került egy lista. A két embertípus közti különbségekről szól. Biztosan ismeritek vagy láttatok már hasonlót.
Nos, ebből is az látszik, hogy a nézőpont, a szemléletmód nagyon sokat nyom a latba. Ezen pedig dolgozhatunk. Mint ahogyan saját fejlődésünkért is mi vagyunk első sorban a felelősek, nem okolhatunk mást sikertelenségeinkért sem.
A legszembetűnőbb különbség, hogy míg a hétköznapi ember nem hiszi el, hogy neki jár a siker, addig a sikeres ember fejében már eleve ott van, hogy Ő ezt megérdemli. Nem mond le, nem éri be a kevesebbel. Kitartóan dolgozik a kitűzött cél elérésén és nem vállat vonogatva, másokat okolva él.
A sikeres ember létre szeretne hozni valamit, produktív életet szeretne élni. Értéket teremteni. Mindeközben az átlagos ember a túlélésért küzd, vélt vagy valós félelmek rabja. Energiája nagy részét a mindennapos küzdelmek merítik ki. Ő egyszerűen csak fenntart egy élethelyzetet, míg a sikeres ember építkezik.
Tevékenysége közben a sikeres ember halad előre, nem harcol, nem próbál legyőzni senkit, Ő csak teszi a dolgát. Felelősséget és kockázatot vállalva, azért amit csinál. Ötlet gyáros, akinek ideje rendkívül értékes. Nem rágódik a problémákon, hanem megoldja őket, levonva a következtetést, a szerzett tapasztalatokból leszűrve a hasznos információkat halad tovább.
Az átlagemberrel szemben a sikeres ember mer élni, mer megélni. Folyamatosan tanul. Mindig mindenből profitál. Természetesen nem kizárólag anyagi értelemben vett nyereségről van itt szó.
Hiszem, hogy mindenki lehet sikeres. Ehhez elengedhetetlenek a célok, kell a megfelelő hozzá állás.
Sajnos a mai családi modellek, a társadalom sok esetben sarkallja inkább lemondásra az embereket. A nemes bátorságot nem igen tanulhatjuk meg. Azt a fajta bátorságot, ami nem a törtetésben merül ki. Hogy olyan emberként élhessünk, aki kiáll az elképzeléseiért és tesz értük. Mindezt nem mások tönkretételének árán.
Mindannyiunk kezében ott a siker kulcsa. Egyáltalán nem mindegy, hogyan használjuk. Kinyitjuk-e a világba vezető ajtót, kilépünk rajta és tapasztalunk. Vagy magunkra zárjuk és toporgunk a világ egy piciny szeletében. A választás rajtunk áll!